ثبت شرکت

چگونه شرکت ثبت کنم

اگر تصمیم به فعالیت اقتصادی و ثبت شرکت گرفته اید و سوالات و ابهاماتی در این زمینه ذهنتان را درگیر نموده است باید بدانید که ثبت شرکت تضمین کننده اعتبار شماست. با ثبت شرکت و ثبت برند، می توانید فعالیت اقتصادی پایدار و سود آور را برنامه ریزی کرده و به کمک اعتبار و هویت ایجاد شده، موفقیت و آینده ای مطمئن پیش رو داشته باشید.اطلاع و آگاهی در شروع هر کاری می تواند مسیر رسیدن به هدف را کوتاه و هموار نماید. اطلاع از چگونگی شروع یک فعالیت اقتصادی موفق و راههای مناسب برای همراهی و حمایت قانون بسیار مهم است.

چگونه می توانیم ثبت شرکت داشته باشیم؟

بر اساس قوانین وضع شده می توان گفت هرگونه فعالیت اقتصادی در جامعه که به صورت مشارکتی انجام می شود نیازمند ثبت شخصیتی حقوقی است. مانند فعالیت هایی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی و اقتصادی.

به عبارتی می توان مفهوم شرکت را این چنین بیان نمود: شرکت در واقع همان انجمن و یا بنگاه تجاری است که دو یا چند شخص حقیقی و حقوقی و یا هر دوی آنها می توانند آن را تشکیل داده و شروع به فعالیت نمایند.

شراکت موجود، موجب نوعی همکاری و مشارکت، قراردادی، بین افراد با توجه به سهم هر یک از آنها می شود و سود حاصل از این شراکت در پایان به نسبت سهم و درصد سرمایه گذاری بین آن ها تقسیم می شود. شرکت ها به طور کلی به دو دسته، شرکت های تجاری و شرکت های مدنی تقسیم بندی می شوند.

اقدامات لازم برای ثبت شرکت:

برای ثبت شرکت، متقاضی باید نوع ثبت خود را اعم از شرکت، موسسه و …. مشخص نموده و مراحل پذیرش خود را آغاز نماید و بر اساس آن مدارک مورد نیاز را آماده و مراحل ثبتی را طی کند.

مدارک هویتی: کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، گواهی عدم سوء پیشینه که با اعلام کد ملی استعلام آن صورت می گیرد.

بعد از مراجعه به سایت معرفی شده اداره کل ثبت شرکت ها در سامانه های سازمان ثبت اسناد و املاک کشوری، ثبت نام را انجام دهید و فرم های مربوطه معرفی شده را کامل کنید.

قواعد و اصول انتخاب نام شرکت

لازم به ذکر است نام شرکت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید اصولی را  در انتخاب آن رعایت کنید مانند:

 • نام انتخابی معرف تجارت شماست در انتخاب آن دقت کنید.
 • نام منتخب شما دارای ریشه فارسی باشد (در فرهنگ دهخدا و معین موجود باشد.)
 • منتخب شما تکراری نباشد و قبلا برای شرکتی دیگر به ثبت نرسیده باشد.
 • اعداد و علائم نگارشی نمی توانند در انتخاب نام شرکت قرار گیرند و نام منتخب باید از حروف فارسی باشد.
 • دارای سه سیلاب باشد
 • از اسامی شاعران و دانشمندان و کاشفان معاصر نباشد
 • لاتین و اسامی خارجی نباشد
 • از اسامی خاص نباشد.
 • با فرهنگ اسلامی و عرف جامعه مغایرت نداشته باشد.
 • انتخاب نامی که باعث فریب افکار عمومی شود ممنوع است.
 • نکته قابل تامل اینکه نام های انتخاب شده حتی با سند رسمی قابل انتقال به غیر نمی باشد.

این موسسه ثبتی جهت انتخاب اسمی در خور و تاثیر گذار با در نظر گرفتن محدودیت های انتخابی برای شرکت مورد نظر و مراحل ثبت شرکت در کوتاهترین زمان ممکن در کنار شماست.

مراحل ثبت شرکت

بعد از انتخاب اسم باید مدت و موضوع فعالیت شرکت و نشانی محل و میزان سرمایه شرکت را معلوم نمایید. قابل توجه است که موضوع فعالیت شرکت از موضوعات مهم و قابل توجه بوده و باید با آگاهی و اطلاعات از پیش تعیین شده مشخص شود زیرا آینده کاری شرکت با اطلاعاتی که شما در اختیار اداره ثبت اسناد قرار می دهید تعیین می شود.

در قسمت بعدی مشخص نمودن  سمت ها در شرکت است که اسامی باید با سمت هر یک مشخص و سهام وارده هر یک از سهامداران از دیگر اطلاعات دریافتی از طریق سیستم است.پس از دریافت تاییدیه می توانید اساسنامه را در سایت بارگذاری کنید. شما می توانید تمامی مراحل ثبت اطلاعات را با ارتباط با این موسسه ثبتی به آسانی و در کوتاهترین زمان انجام دهید و ثبت شرکت مورد نظر خود را از ما بخواهید.

تولید محتوا و سئو کسرا